Ortonyxie

05.11.2022

Obor ortonyxie se zabývá rovnáním nehtů. Výsledkem je aparát, který nazýváme nehtové rovnátko (špona). Jedná se o metodu, kterou lze dlouhodobě ulevovat tkáni, do které vrůstá nehtová ploténka. Na rozdíl od chirurgického řešení, které je obvykle úspěšné z hlediska krátkodobé perspektivy, mnohdy vede k destrukci okolní tkáně a časté recidivě (např. resekce - částečné odstranění, ablace - úplné snesení), je řešení pomocí rovnátek (špon) obvykle dlouhodobé (nehet znovu nezarůstá), výhodou je okamžitá nebo velmi brzká pomoc od bolesti, kterou zarůstající nehet způsobuje.

A POZOR na rozdíl mezi ZARŮSTAJÍCÍMI NEHTY  a PŘERŮSTAJÍCÍMI VALY. Tyto dva stavy je nutné od sebe oddělit.

PRINCIP NEHTOVÉ KOREKTURY

Dlouhodobým tlakem jemné síly působit na okraje nehtu, aby došlo k jejich postupnému narovnání.
Délka rovnání je přímo úměrná mnoha faktorem jako jsou: dědičné vlivy, rozsah poškození a příčina, zdravotní stav nehtu a okolní tkáně, obuv, pohybové aktivity, spolupráce a disciplína pacienta.
Obvykle je třeba na aktivaci rovnátka docházet jednou měsíčně po dobu cca 12-18 měsíců.
Ošetření zarostlého nehtu by mělo být provedeno bezkrevně! U diabetika může po neodborném zákroku dojít k infikované nehojící se ráně, která v horším případě končí amputací prstu!
Proto volte dobře odborníka, kterému svůj zarostlý nehet svěříte. Pedikérka/podiatr zvolí vhodnou nehtovou šponu na základě diagnózy klienta a typu nehtu.

Zda se nehet narovnaný udrží záleží čistě na pacientovi. V případě, kdy nehty bude zkracovat odborník a klient nebudete nosit úzkou obuv, nehet narovnaný zůstane. 

TYPY NEHTOVÝCH ŠPON:

Celokovové - 3TO, Ross Frasser, ORa

Plastové - Imkor

Fotokompozitní - aktivní, pasivní 

https://www.facebook.com/centrumpeceonohu https://www.instagram.com/centrum_pece_o_nohu_pedimedi
Provozovatel:
PediMedi centrum, Monika Štefcová, IČ 01773143, č.ú. 2268639023/0800. Provozovna pedikúry, manikúry.
PediMedi centrum s.r.o., IČ 08759634,  společnost vedená u krajského soudu v Praze, spisová značka C 324757/MSPH, č.ú. 5770609309/0800, datová schránka k9qjhm4. Provozovna pedikúry, manikúry, Specializovaná ambulantní péče.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!