RYBÍ PEDIKÚRA - FISH PEDICURE

17.10.2015

Často se u svých klientů setkávám s dotazy na rybí pedikúru. Já osobně bych byla velmi opatrná s označením této procedury za pedikúru. Kvalitní pedikúra není zdaleka jen o odstranění odumřelých buněk. Pedikérka ostříhá a zabrousí nehty, odstraní kuří oka, ošetří zarostlé nehty, poradí s péčí o pokožku, aplikuje kosmetiku, provádí masáž atd. Rybičky tyto služby nejsou schopné poskytnout a proto nemohou nahradit návštěvu klasické pedikérky. (Poznámka: fotografie je z Isifa.cz)

Celý článek na fb pedikúra Veselá (autor článku Jana Veselá)

Z mého pohledu se jedná se spíše o proceduru než o kvalitní nebo dokonce odbornou pedikúru. Rybičky rodu Garra rufa obtusa v minulosti sloužili k alternativní léčbě dermatologických onemocnění, následně se jejich využití komerčně rozšířilo do kosmetického průmyslu. V praxi ale platí, že pokud nevymění salony vodu v akváriu po každém klientovi a akvárium nevyčistí, reálně hrozí roznášení některých chorob. Tato procedura, je-li bez odborného dohledu, značí nebezpečí pro klienty se sníženou imunitou, cukrovkou nebo s poraněnou pokožkou. Rybičky v žádném případě nenahradí pedikérku, která nohy zkontroluje, ošetří nohy komplexně a použije přípravky individuálně dle potřeb klienta.

Monika Štefcová

https://www.facebook.com/centrumpeceonohu https://www.instagram.com/centrum_pece_o_nohu_pedimedi
Provozovatel:
PediMedi centrum, Monika Štefcová, IČ 01773143, č.ú. 2268639023/0800. Provozovna pedikúry, manikúry.
PediMedi centrum s.r.o., IČ 08759634,  společnost vedená u krajského soudu v Praze, spisová značka C 324757/MSPH, č.ú. 5770609309/0800, datová schránka k9qjhm4. Provozovna pedikúry, manikúry, Specializovaná ambulantní péče.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!