Bradavice neboli veruky - kondylomata - jsou nezhoubné výrůstky virového původu na kůži. Jedná se o nezhoubné útvary virového původu, které způsobuje lidský papilomavirus HPV. Nejčastěji se objevují na kůži nohou a rukou, ale není výjimkou jejich výskyt i na jiných částech těla a třeba i na sliznicích.

Zarůstající nehet je stav, kdy dochází k zanoření laterálního okraje nehtové ploténky do přilehlé nehtové rýhy a pronikání nehtové ploténky do měkkých tkání nehtových valů. Nejčastěji dochází k postižení nehtové ploténky prvního prstce (palce) nohy v oblasti mediálního a laterálního valu.

Otlaky jsou tuhé zesílené vrstvy kůže, která se tvoří na chodidlech. Nejčastěji na bocích palců, v oblasti pod metatarzy, na kloubech prstů a na patách. Tvoří se jako obraný mechanizmus v důsledku opakovaného působení tlaku obuvi na kůži. Jednoznačně se jedná o získaný defekt kůže, způsobený dlouhodobým nošením velikostně, tvarově i materiálově...

Jako syndrom diabetické nohy jsou označovány všechny defekty na dolních končetinách, které vznikly jako komplikace onemocnění diabetes mellitus. Prevence je nedílnou součástí života diabetika a v mnoha případech může zcela zabránit vzniku SDN (syndromu diabetické nohy).

Syndrom diabetické nohy je v současné době největším "strašákem" diabetiků, neboť v nejtěžších případech způsobuje pokračující zánětlivé komplikace s nutností amputačních výkonů. Jak se mu vyhnout nebo ho alespoň odhalit včas?

Provozovatel:
PediMedi centrum, Monika Štefcová, IČ 01773143, č.ú. 2268639023/0800. Provozovna pedikúry, manikúry.
PediMedi centrum s.r.o., IČ 08759634,  společnost vedená u krajského soudu v Praze, spisová značka C 324757/MSPH, č.ú. 5770609309/0800, datová schránka k9qjhm4. Provozovna pedikúry, manikúry, Specializovaná ambulantní péče.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!